»Od vključno leta 2008 do leta 2013 so imele velike slovenske banke neprestano visoke izgube, sledilo pa je obdobje sedmih let negativnih obrestnih mer, kjer niso dosegale v povprečju šestodstotnega donosa na kapital, kar je na polovici zahtevanega donosa na kapital. Imamo 40 odstotkov manj zaposlenih, koliko manj zaposlenih je v javnem sektorju?«
»Podobno je pred dnevi povedal tudi prvi mož NLB-ja Blaž Brodnjak.«
»To je senzacionalizem. Naši likvidnostni količniki so trikratniki zakonsko določenih.«
»Za vsak evro posojila, ki ga podelimo našim strankam, moramo do 1. 1. zagotavljati 23 centov iz tako imenovanih izbrisljivih instrumentov.«
»Banke smo prelikvidne, imamo za 10 milijard evrov likvidnostnih rezerv, ki pa jih zaradi MREL in kapitalskih zahtev ne moremo dati za kredite.«
»Zakaj državni zbor kar ne prepove poslovno bančništvo v Sloveniji in se bodo odločitve o posojilih sprejemale kar v kabinetih Banke Slovenije ali pa kar na sejah DZ-ja?«
»Nekaj let v bankah govorimo in se pogovarjamo z vladnimi strukturami in širšo javnostjo, da je izjemno pomembno pognati infrastrukturne projekte.«
»Imamo geostrateški položaj, ki ga sam primerjam s singapurskim. Smo srce Evrope in z zagonom te panoge lahko naredimo res velik preboj.«
»Krepitev naše prisotnosti v Srbiji, največjem od naših strateških tujih trgov, na nadzorovan način, ki povečuje vrednost, je za skupino ključna strateška prioriteta ... S tem bo NLB postala tretja največja bančna skupina v državi z edinstvenim položajem ene od vodilnih bank na vseh trgih, kjer je skupina prisotna. Obseg poslovanja NLB-ja v Srbiji bo daleč največji zunaj Slovenije, to pa še poudarja pomen zadevne transakcije za sistemsko finančno ustanovo v regiji.«